Wesprzyj Pomorzanina na zrzutka.pl!6 listopada, ostatnim otwartym koncertem opery barokowej "Filandro", zakończyliśmy sezon 2020.


Mimo utrudnień roku pandemicznego, Kino Pomorzanin wraca z coraz większą mocą na mapę bydgoskich instytucji kultury po kilkunastu latach niebytu. Tylko tej jesieni udało nam się zorganizować kilkadziesiąt wydarzeń. Gościliśmy Filipa Springera i Agnieszkę Holland, która przedpremierowo pokazała u nas swój najnowszy film. We współpracy z Muzeum Miasta Gdyni i Instytutem Dizajnu w Kielcach pokazaliśmy bydgoszczanom wystawę o kultowych obiektach, które stały się biedronkami. I o Pomorzaninie, który szczęśliwie uniknął tego losu. W czasie Rodzinnego Święta Kina wyświetlaliśmy filmy dla starszych ("Nóż w wodzie") i młodszych ("E.T."). Organizowaliśmy warsztaty z obsługi zabytkowych projektorów, zwiedzanie kina i spacery po Bydgoszczy szlakiem nieistniejących już kin. Październik upłynął pod znakiem II edycji festiwalu Bydgoska Scena Barokowa. Gościliśmy w naszym kinie znakomite zespoły i artystów z całej Europy.


Przy tak intensywnym programie, oprócz licznych atrakcji nie zapomnieliśmy też o wygodzie i komforcie naszych Gości. W tym roku odświeżyliśmy kinową poczekalnię, której wnętrza wzbogaciliśmy wystawą historycznych zbiorów. Na oczyszczonej sali pojawiło się na stałe ponad 140 wygodnych, pluszowych foteli, odkupionych od Teatru Horzycy w Toruniu; premierowe pokazy we wrześniu odbyły się na nowym, dużym ekranie kinowym, zainstalowanym dzięki wsparciu finansowemu PiSF. Zamontowaliśmy też tymczasowe ogrzewanie. Jeszcze w tym roku rozpoczyna się kolejny etap remontu: dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wymienimy wiekową, zniszczoną podłogę i wyremontujemy instalacje: elektryczną, grzewczą i wodno-kanalizacyjną.


Wszystko to nie byłoby możliwe bez udziału naszej Publiczności i jej nieustającej życzliwości. W czasie wizyt w kinie pytacie Państwo często, czy można nas jakoś wesprzeć. Ten czas właśnie nadszedł. Utrzymujemy się dzięki sponsorom i środkom pozyskiwanym ze źródeł publicznych. Wobec szeroko zakrojonych planów ale także realiów pandemii, która zaskoczyła i dała w kość nam wszystkim, tych środków jest jednak za mało. Prosimy pomoc i wsparcie - w tym celu uruchomiliśmy zrzutkę internetową. Zebrane w ten sposób fundusze wykorzystamy na pokrycie kosztów bieżących, które w ponad stuletnim, nieremontowanym przez kilkadziesiąt lat obiekcie są ogromne, a czekają nas też prace przygotowawcze do remontu: demontaż foteli, ekranu i innych elementów. Środki ze zrzutki przeznaczymy też na projekty online, które będziemy realizować w czasie remontu oraz na dopięcie budżetów tegorocznych wydarzeń, których nieprzewidziane koszty wyniknęły m.in. z ograniczeń działalności instytucji kultury i koniecznością zmiany formuły i/lub przenoszenia na późniejsze terminy.


W ramach akcji zrzutkowej pozyskać można liczne fanty, które zbieraliśmy specjalnie na tę okazję: płyty i książki z podpisami artystów i autorów, wydawnictwa niedostępne w sprzedaży, kinowe pamiątki. Można także zostać Patronem jednego z naszych nowych foteli kinowych lub - po zakończeniu obecnej fazy remontu - zorganizować prywatny pokaz filmowy. Wszystkie wpłaty premiować będziemy drobnymi gadżetami kinowymi. Kolejne nagrody, dostępne w ramach akcji, ogłaszać będziemy na naszych profilach na facebooku oraz bezpośrednio na zrzutka.pl.


Dziękujemy za każde wsparcie, a przede wszystkim za to, że jesteście z nami!71 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie