Bydgoska Scena Barokowa zakończona

II edycja festiwalu muzyki dawnej obejmowała siedem weekendowych koncertów w okresie od 3 października do 7 listopada. Z tygodnia na tydzień rozstrzygało się, które i w jakim trybie obostrzeń się odbędą - w razie zamknięcia instytucji kultury planowana była rejestracja koncertów.

Pozytywny odbiór, ogrom życzliwości oraz sukces tegorocznej Bydgoskiej Sceny Barokowej napawa nas optymizmem na kolejną edycję, do której już intensywnie się przygotowujemy. Życzymy sobie oraz Państwu, byśmy w przyszłym roku mogli spotkać się na odnowionej sali (której remont właśnie się zaczyna), ale przede wszystkim - w innych, normalniejszych i dużo przyjemniejszych okolicznościach.

Szczęśliwie dla organizatorów, ponad setki zaproszonych artystów oraz spragnionej kontaktu z żywą muzyką publiczności, odbyły się wszystkie zaplanowane wydarzenia, większość przy ograniczeniu widowni do 25% miejsc. W ten sposób BSB2020 uniknęła losu wielu innych wydarzeń kulturalnych, głównie letnich, które - jeśli nawet doszły do skutku - to w daleko bardziej okrojonej formule.Z uwagi na kolejne restrykcje, obowiązujące od soboty, 7 listopada, finałowy koncert odbył się w okrojonej wersji dzień wcześniej. Zamiast pełnego prawykonania całości opery "Filandro" po raz pierwszy od 273 lat, dla słuchaczy wykonane zostały jedynie jej fragmenty, bez udziału chóru. W kolejnych dniach zostały one także nagrane w celu późniejszej retransmisji internetowej.30 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie