sob., 21 sie | Bydgoszcz

Zdarzyło się w Bydgoszczy

Koncertowa, sentymentalna podróż po międzywojennej Bydgoszczy, ukazująca jej niebywały czar, a także koegzystencję trzech kultur. Artyści zaprezentują niezapomniane melodie będące kwintesencją tamtego czasu, a wszystko to na tle unikatowych starych fotografii.
Rejestracja jest zamknięta
Zdarzyło się w Bydgoszczy

Czas i lokalizacja

21 sie, 19:00 – 20:30
Bydgoszcz, Gdańska 10, 85-006 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Poranek... Miasto budzi się do życia. Promienie słońca próbują wedrzeć się przez drzwi Bydgoskiego Domu Towarowego. Sklepowa układa towar, strojne panie krzątają się między półkami plotkując o swoich mężach. Ci, zaś, w uliczce za rogiem w Restauracji Gastronomia grają w karty paląc jednego papierosa za drugim.

Po południu wszyscy zmierzają na bulwary. Na piknik z tańcami!

Wieczór, w zależności od zasobności portfela, spędzają w Teatrze Miejskim, Kinie Kristal, czy po prostu na spacerach po starówce... W rozmowach miesza się język polski, niemiecki i yiddish. Ot, normalne życie... Życie po wojnie.

"Zdarzyło się w Bydgoszczy..." to sentymentalna podróż po międzywojennej Bydgoszczy, ukazująca jej niebywały czar, a także koegzystencję trzech kultur. Artyści zaprezentują niezapomniane melodie będące kwintesencją tamtego czasu, a wszystko to na tle unikatowych starych fotografii.

W koncercie zaśpiewają: Emilia Hamerlik, Małgorzata Werachowska, Małgorzata Żurańska-Wilkowska i Szymon Górski. Wokalistom będzie towarzyszyć zespół pod kierownictwem Bartłomieja Weznera. Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Matuszak

Zwiastun spektaklu: https://youtu.be/06r_VpkgKjA

Koncert realizowany we współpracy Wydziału Edukacji Muzycznej UKW

Bilety
Cena
Ilość
Suma
  • Zdarzyło się w Bydgoszczy...
    PLN 20
    PLN 20
    0
    PLN 0
SumaPLN 0

Udostępnij to wydarzenie