sob., 14 sie | Bydgoszcz

WSPOMNIK - oprowadzanie kuratorskie

Wyprawa w głąb pamięci, unstalacja audio-wizualna, której można słuchać, wąchać, oglądać i dotykać! Oprowadzenie kuratorskie z Autorką trwa ok. 45-60 minut.
Rejestracja jest zamknięta
WSPOMNIK - oprowadzanie kuratorskie

Czas i lokalizacja

14 sie, 18:00
Bydgoszcz, Gdańska 10, 85-006 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Wspomnik to instalacja audio-wizualna podczas której uczestnicy mogą wejść do głębi swojej pamięci. Wchodzimy przez korytarz prowadzący do dawnych kas biletowych kina, mijamy pokój złych wspomnień, docelowo przechodząc do ciemni pamięci różnorakich chwil, umiejscowionej na balkonie ponad stuletniego kina Pomorzanin. Ostatnia i zarazem największa przestrzeń ekspozycyjna ma zachęcić uczestnika do eksploracji świata wspomnień poprzez 5 możliwie oddzielonych od siebie zmysłów.

Instalację można więc zjadać, słuchać, wąchać, oglądać i dotykać!

U schyłku ery sentymentalizmu podejmuję próbę stworzenia pomnika wspomnień niematerialnych i materialnych. Otwieram pamiętnik wspomnień. Klaser złych, dobrych i ambiwalentnych wspomnień, które zapisane są w Twoich pięciu zmysłach.

Mam nadzieję, że zapachy, smaki, dźwięki, dotyki, których tam doświadczycie, przywiodą Wam na myśl coś lub kogoś, o kim/ o czym dawno nie mieliście czasu i przestrzeni pomyśleć. 

Macie do dyspozycji otwarta przestrzeń kina z historią i czas, który należy tylko do Was. Przysiądźcie sobie na schodku, włączcie kasetę Phila Collinsa, zjedźcie irysa i włóżcie rękę do kartonu z dziurą, w którym niewiadomo co jest.

Wasze wspomnienia czekają.

O Autorce:

/fontAnna/ - Anna Niestatek (1991, Bydgoszcz) Artystka dźwiękowa, wokalistka, dyrygentka, performerka, perkusjonistka, eksperymentatorka, autorka instalacji, poszukiwaczka indywidualnych, awangardowych form ekspresji wokalnej, zwolenniczka sztuki uczestnictwa. Autorka wystawy POSTACADEMISM, stworzonej we współpracy z fotografem Maciejem Zakrzewskim. Inspiracją w jej działaniach artystycznych jest metoda pracy „Voice and Body” Zygmunta Molika, techniki parateatralne oraz praca organiczna. W twórczości solowej jako medium wykorzystuje więc głównie głos i ciało. Współpracuje z muzykami sceny niezależnej. Współtworzy zespół Salimara, prowadzi i dyryguje Bydgoską Orkiestrę Improwizowaną. Studentka kierunku Intermedia na ASP w Gdańsku oraz UAP w Poznaniu. Stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Bilety
Cena
Ilość
Suma
  • WSPOMNIK - oprowadzanie (S)
    PLN 0
    PLN 0
    0
    PLN 0
SumaPLN 0

Udostępnij to wydarzenie