czw., 07 paź | Bydgoszcz

Old Film Festival 2021

Nowy festiwal starego kina w Pomorzaninie!
Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Old Film Festival 2021

Czas i lokalizacja

07 paź, 15:00 – 10 paź, 15:00
Bydgoszcz, Gdańska 10, 85-006 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

OLD FILM FESTIVAL Bydgoszcz 2021 to czterodniowe wydarzenie w całości poświęcone produkcjom powstałym w pierwszej połowie XX wieku, w większości czarno-białym i niemym lub pozbawionym ścieżki dźwiękowej, która w trakcie pokazów zastępowana będzie muzyką na żywo.

W ramach OLD FILM FESTIVAL Bydgoszcz 2021 zaprezentujemy wielotematyczne filmy, przeważająco o metrażu 15-20 minut. Formuła festiwalu jest otwarta i dopuszcza filmy różnych gatunków z całego świata. Pokażemy filmy dla różnych grup publiczności: dokumentalne, obyczajowe, przyrodnicze, animacje i bajki. To często produkcje wytwórni specjalizujących się w tytułach edukacyjnych, ale także kroniki i etiudy propagandowe; opisują historię i kulturę kraju, w którym zostały zrealizowane.

W trakcie pokazów OLD FILM FESTIVAL Bydgoszcz 2021 w kultowym Kinie Pomorzanin odbędzie się plebiscyt publiczności. Głównym projekcjom towarzyszyć będą występy z muzyką ilustracyjną na żywo; planowane są towarzyszące projekcje plenerowe, instalacje artystyczne, performance, koncerty itp.

Szczegółowy program Festiwalu ogłoszony zostanie w terminie późniejszym.

Strona wydarzenia: oldfilmfestival.pl

Facebook | Instagram

Zadanie dofinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz

Udostępnij to wydarzenie