niedz., 10 paź | Bydgoszcz

OFF: Na krańcach świata - impresje muzyczne

Blok krótkometrażowych filmów krajoznawczych i reportażowych z lat trzydziestych, ukazujących wyprawy, krajobrazy i codzienne życie w różnych krajach, m.in. zwyczaje ludów Polinezji i Grenlandii. Filmy nieme, czarno-białe z towarzyszeniem muzyki specjalnie napisanych przez Marcina Gumielę.
Rejestracja jest zamknięta
OFF: Na krańcach świata - impresje muzyczne

Czas i lokalizacja

10 paź, 16:00
Bydgoszcz, Gdańska 10, 85-006 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Pokaz krótkometrażowych filmów krajoznawczych i reportażowych z lat trzydziestych ukazujących wyprawy, przyrodę i codzienne życie, m.in. zwyczaje ludów Polinezji, Grenlandii i Skandynawii. Filmy nieme, czarno-białe z towarzyszeniem muzyki napisanej na festiwal przez Marcina Gumielę, kompozytora i wykładowcę Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

O filmach  Około godzinny blok przedwojennych, niemych filmów z wytwórni RWU oraz degeto Schmalfilmschrank - serii wydawanej m.in. do użytku szkolnego i domowego. Do krótkich formatów o tematyce edukacyjnej, krajoznawczej, przyrodniczej, przykrajano często fragmenty innych, czasem także fabularnych produkcji. I tak "Marzenia o Południowym Pacyfiku" noszą podtytuł z nazwiskiem reżysera Friedricha Wilhelma Murnaua – filmowa impresja składa się bowiem z materiału do filmu fabularnego "Tabu" (Oskar za zdjęcia 1931), a "Ekspedycja na Grenlandię" to wycinki ujęć zarejestrowanych podczas jednej z wypraw naukowych Alfreda Wegenera. Oprócz tego w trakcie muzycznego seansu pokazane zostaną inne miniatury, m.in. "Bajkowe Borneo", "Pozyskiwanie dorsza na Islandi" czy "Eskimosi".

Projekt finansowany ze środków Miasta Bydgoszczy oraz przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bilety
Cena
Ilość
Suma
  • Impresje: Na krańcach świata
    PLN 0
    PLN 0
    0
    PLN 0
SumaPLN 0

Udostępnij to wydarzenie