niedz., 10 paź | Bydgoszcz

OFF: Muzyczny poranek dla dzieci

Warsztaty muzyczne dla najmłodszych z kompozytorem, Marcinem Gumielą. Zajęcia przygotowane jako muzyczna ilustracja animowanego filmu krótkometrażowego, „Sen wigilijny” (1945), jednej z pierwszych produkcji Karela Zemana, nazywanego czeskim Mélièsem.
Rejestracja jest zamknięta
OFF: Muzyczny poranek dla dzieci

Czas i lokalizacja

10 paź, 12:30
Bydgoszcz, Gdańska 10, 85-006 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Warsztaty muzyczne dla najmłodszych z kompozytorem Marcinem Gumielą. Podczas nich dzieci przygotują muzyczną ilustrację animowanego filmu krótkometrażowego „Sen wigilijny” (1945), legendarnego czeskiego reżysera - Karela Zemana.

O filmie Karel Zeman - czeski reżyser i scenarzysta filmowy, artysta, scenograf i animator, najbardziej znany z reżyserii filmów fantasy łączących żywą akcję z animacją. Ze względu na kreatywne wykorzystanie efektów specjalnych i animacji w swoich filmach często nazywany był „czeskim Mélièsem”. „Sen wigilijny” („Vánoční sen”) to jego pierwszy film krótkometrażowy w studiu animacji w Zlinie, nagrodzony za scenariusz na Festiwalu Filmowym w Cannes: Mała dziewczynka nie jest zbyt zainteresowana szmacianą lalką, znalezioną pod choinką. Ta jedna w nocy ożywa, jeździ na łyżwach i porywa do tańca inne nowe zabawki. Film funkcjonował w różnych wariantach m.in. w USA, gdzie powstała wersja z inną muzyką i wmontowaną w obraz postacią Świętego Mikołaja. Na OFF2021 pokazana zostanie wersja z wczesnych kopii niemieckich, zdigitalizowana z taśmy 16mm. Niemy obraz zostanie zilustrowany w trakcie warsztatów muzycznych specjalnie napisaną kompozycją Marcina Gumieli.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

Projekt finansowany ze środków Miasta Bydgoszczy oraz przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Wydarzenie w ramach Rodzinnego Święta Kina.

Bilety
Cena
Ilość
Suma
  • Poranek muzyczny z M. Gumielą
    PLN 0
    PLN 0
    0
    PLN 0
SumaPLN 0

Udostępnij to wydarzenie