pt., 08 paź | Bydgoszcz

OFF: Propaganda między wojnami

Blok filmów dokumentalnych i kronik z okresu I i II wojny światowej, Poszczególne taśmy staną się przyczynkiem do analizy technik propagandowych, stosowanych w tego typu produkcjach. Filmy nieme z komentarzem Roberta Wichrowskiego i Piotra Zwierzchowskiego.
Rejestracja jest zamknięta
OFF: Propaganda między wojnami

Czas i lokalizacja

08 paź, 18:00
Bydgoszcz, Gdańska 10, 85-006 Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Blok filmów dokumentalnych i kronik z okresu I i II wojny światowej oraz relacji z frontu, ale także z ćwiczeń wojskowych czy młodzieżowych letnich obozów pracy w latach trzydziestych. Poszczególne taśmy, Wyprodukowane przez wytwórnię filmów edukacyjnych i naukowych RWU (Reichsanstalt für Film und Bild in Wissenschaft und Unterricht), staną się przyczynkiem do analizy technik propagandowych stosowanych w tego typu produkcjach. Filmy nieme, zdigitalizowane z taśm 16mm, z komentarzem Roberta Wichrowskiego i Piotra Zwierzchowskiego.

 W programie: "Obóz młodzieżowy" (lata 30.), "Wojska powietrzno-desantowe" (II WŚ), "Dzień walk na froncie zachodnim" (II WŚ),  "Lotnicy na froncie zachodnim" (I WŚ), "Powrót do Rzeszy" (aneksje poprzedzające IIWŚ)

Projekt finansowany ze środków Miasta Bydgoszczy oraz przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bilety
Cena
Ilość
Suma
 • Wyprzedane
  "Propaganda między wojnami"
  PLN 0
  PLN 0
  0
  PLN 0
To wydarzenie jest wyprzedane

Udostępnij to wydarzenie