sob., 18 sty | Kino Pomorzanin

Bydgoszcz ku Wolności - niepodległościowa gra miejska

Uczestnicy gry stają się mieszczanami początku lat 20 XX wieku, by pomóc znanym z kart historii postaciom w gromadzeniu funduszy, a także włączą się w drobną działalność konspiracyjną, wspierając obecnych już w mieście powstańców wielkopolskich.
Rejestracja jest zamknięta
Bydgoszcz ku Wolności - niepodległościowa gra miejska

Czas i lokalizacja

18 sty 2020, 10:00 – 14:00
Kino Pomorzanin, Gdańska 10, Bydgoszcz, Polska

O wydarzeniu

Powstanie Wielkopolskie nie zakończyło się powrotem Bydgoszczy do Polski. Potrzeba było jeszcze 9 miesięcy, by polska armia zawitała do miasta, a na masztach pojawiła się flaga biało-czerwona. Sto lat temu, gdy Warszawa i inne miasta cieszyły się już niepodległością, bydgoszczanie podejmowali starania zmierzające do przywitania z honorami zbliżającego się generała Hallera. 

Uczestnicy gry stają się mieszczanami początku lat 20 XX wieku. Przenoszą się w czasie, by pomóc znanym z kart historii postaciom w gromadzeniu funduszy, a także włączą się w drobną działalność konspiracyjną wspierając obecnych już w mieście powstańców wielkopolskich. Za wykonanie powierzonych zadań gracze otrzymają marki polskie. Celem gry jest zdobycie funduszy na godne przygotowanie miasta, które niebawem przywita Wolność. Drużyna, która przekaże najwyższą kwotę zostanie zwycięzcą.

Gra jest realizowana dzięki wsparciu grantem konkursowym w ramach projektu "Moje miejsce na Ziemi" przyznanym przez Fundację Orlen. Gra jest objęta pozafinansowym wsparciem Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Patronat nad grą objął Instytut Pamięci Narodowej delegatura w Bydgoszczy. 

Strona wydarzenia na Facebooku.

Udostępnij to wydarzenie